رای

چند ماه پیش بود که آقای کروبی اعلام کردند که می خواهند در انتخابات شرکت کنند .

آن زمان از تصمیم ایشان ناراحت بودم که چرا در بین اصلاح طلبان نفاق می اندازند. هر مقاله ای که می نوشتم و یا در جمعی صحبت می کردم از آمدن ایشان انتقاد می کردم.

آن زمان دوست داشتم شخصی مثل آقای عبدالله نوری در انتخابات شرکت کنند که ایشان وارد صحنه نشدند.

یادم نمی رود حتی وقتی یکی از دوستان پیشنهاد شرکت در کمپین آقای کروبی را داد استقبال چندانی نکردم. این موضوع گذشت تا ١ ماه پیش هنگامی که بیشتر صحبت ها کاندیداها مطرح شد .وقتی صحبت های آقای کروبی را شنیدم از آمدن ایشان خوشحال شدم.

در اینجا قصد تبلیغ ندارم و شاید خوانندگان این وبلاگ جز تنی چند از دوستان و نزدیکان نباشند چون اینجارا حریمی خصوصی می دانم . اما لازم می دانم نکاتی را بگویم.

بسیاری از دوستان از آقای موسوی حمایت می کنند من انتقادی به آنها ندارم بلکه می گویم در این دوران حساس هر کسی بیاید جز آقای احمدی نژاد.

اما فراموش نکنیم چه کسی تا امروز نشان داده اند شجاعت برای ایجاد تغیر دارند؟؟

چه کسی از رد صلاحیت های گسترده انتقاد کردند؟؟

چه کسی از دانشجویان *******  دار که ستوان دوم شده بودن حمایت کردند؟؟

چه کسی به خانواده های دانشجویان در بند سر می زدند و به آنها کمک مالی می کردند؟؟

چه کسی از دراویش حمایت کردند؟؟

چه کسی اولین بار دم از تغییر اصل هایی از قانون اساسی زدند؟؟

چه کسی از نظارت استصوابی انتقاد کرد؟؟

و شاید هزار ها چه کسی دیگر؟؟؟

آیا آقای احمدی نژاد بود ؟

 آیا آقای موسوی بود؟

آیا آقای رضایی بود؟

پاسخ این است : 

نه هیچ یک از این آقایان نبودند بلکه : 

تنها کسی که این شجاعت را داشت آقای کروبی بود . من قصد ندارم ایشان را یک ناجی و یا پهلوان بدانم  اما ایشان از ابتدا در نظام بودند و این جسارت و این پیشینه را دارند که بعد از ٣٠ سال تغییرات مثبتی در کشور ایجاد کنند و پایه های بنیاد های مدنی را در کشور استوار تر کنند.

نکته ظریفی که در این میان وجود دارد این است که آقای کروبی آخرین باری است که طبق قانون اجازه شرکت در اتخابات را دارد زیرا بعد از این دوره ۴ ساله ایشان سنشان طبق قانون اجازه نمی دهد در انتخابات شرکت کنند و ایشان با علم به این نکته می خواهند اسم خود را در صفحه تاریخ ایران با ایجاد تغییرات مثبت ماندگار کنند.

شاید مناظره امشب ایشان با آقای احمدی نژاد سندی باشد بر شجاعت ایشان و ثابت قدمیشاد در راه تغییرات.

من یک رای دارم و قطعا" به آقای کروبی رای می دهم تا شاید برای ۴ سال دیگر پشیمان نباشم رای خود را به کسی بدهید که حداقل شجاعت حرف زدن را داشته باشد.

و از اینکه بعضی دوستان می گویند که می ترسیم به ایشان رای بدهیم و رای نیاورند باید بگویم اگر همه این طرز تفکر را داشته باشند ایشان رای نخواهند آورد ولی وقتی من و تو ما شویم وقتی قطره ها جمع شود حتما" رای خواهند آورد.

و فراموش نکنید که با علم رای بدهید زیرا رای شما ارزش دارد رای خود را به موج زود گذر ندهید.

ب

به کسی رای دهید که شاید...

/ 1 نظر / 3 بازدید