برای تو

سارای عزیزم سلامی تقدیم به تو به گرمی آفتابی که نور زندگی بخشش را از ما دریغ نمی کند هیچ وقت .

مطلبی را که نوشته بودیت را چند بار خواندم.

نخواستم همان موقع نظر بدهم خواستم حرفهای دیگران را هم بخوانم و بعد یک نظر کامل بدهم برای همین هم این پست را به صورت خصوصی برایت در وبلاگم گذاشتم تا بخوانی.

شاید اول مطلب بد نباشد به این نکته اشاره کنم تقدیر و روزگار این فرصت را به من داد که خیلی چیز هارا از نزدیک تجربه کنم و کارهایی را انجام دهم که شاید خیلی ها آن را انجام ندهند و حتی جسارت انجامش را نداشته باشند. اعتقاد دارم که تجربه آدمی چیز هایی است که نمی توان آن را با هیچ گنج و گوهری عوض کرد و به قول شاعر

موی سپید را فلکم رایگان نداد
 

این رشته را به نقد جوانی خریده ام 
 

و شما هم در در زندگی چیزهایی را تجربه کردیت که شاید خیلی ها فرصت آن را نداشتند و حاصل آن دید گاه امروز شما است به زندگی .

گنج تجربه سالها زندگی در بین آدم ها به من آموخت به انسانها با دید انسانی نگاه کنم با این دید که ما همه انسانیم و پریم از تمام چیزهایی که نقصمان گویند. و ما همه محصوریم در دل محدودیت هایمان در دل چار چوب های بسته انسانی . و ما حاصل فرصت هایی هستیم که چرخ روزگار و سرنوشت در اختیار ما می گذارد .

سارا جان عزیزم تو در زندگی چیز هایی را داشتی که هر کسی فر صت داشتن آن ها را نداشت به قول خودت از ۶٠% زوج های دیگر ایرانی خوشبخت تر بودیت. شما این فرصت را داشتید که نقاطی از دنیا را سیاحت کنید که خیلی ها حداقل در ایران خودمان حتی در رویاهایشان نمی گنجد. از برلین گرفته تا بارسلون. من کسانی را می شناسم که در شهرستانهای دور دز ایران زندگی می کنند و آرزوی آنها دیدن تهران است آیا باور می کنی ؟؟

آیا باور می کنی کسانی این چنین آرزوهایی داشته باشند ؟؟

سارا جان نداشته های ما بی شمار است اما آیا تا کنون به داشته های خود نظری افکنده ایم ؟؟

شما با تمام این اتفاقاتی که برایتان افتاده است این فرصت را پیدا کردیت که در کشوری مثل مالزی زندگی کنید و هنوز زندگی داشته باشید که به جرات می توانم بگویم خیلی ها آرزوی آن را دارند که حتی پایشان به پله های هواپیما برسد.

شما این فرصت مالی را داشتید که بعد از جدایی باز هم آن طور که می خواهید زندگی کنید در جایی باشید که امکاناتی دارد که خیلی ها حتی باور نمی کنند. کسانی که باور ندارند جز بازار کوچک شهرشان در این دنیای پهناور فروشگاهایی وجود دارد که برای دیدن هر طبقه آن روزها وقت می خواهد. اما شما این فرصت را دارید تا چیزهایی را تجربه کنید که روزگار نصیب شما کرده است.

شاید در زنگی امروز شما کف خواسته هایتان به فرض مثال گرفتن دکترا باشد.یا زندگی در کشوری مثل آمریکا و هزاران خواسته دیگر که همه ما داریم. اما آیا تا کنون به این فکر کرده اید که اگر امروز دختری بودیت در یکی از روستاهای دور افتاده ایران آنگاه کف خواستهایتان چه بود ؟؟

شاید این حرفهای مرا کوته بینانه فرض کنید اما این مقدمه ای بود برای اینکه به شما بگویم که دیدگاه و خواسته های ما توقعات ما از زندگی شکست ها و پیروزیهایمان یا خوشبخت یا بد بخت بودنمان از جایگاهی نشأت می گیرد که ما در آن هستیم و دست تقدیر و زمانه ما را در آن قرار داده است. و دید گاه شما حاصل از این فرصت ها است.

اتفاقاتی که پیش از جدایی برای شما افتاد شاید برای خیلی ها در حد یک فیلم باشد که می توانند غیر قابل تصور به آن نگاه کنند. اینکه شما برای دعوا نکردن با همسرتان شروع به راه رفتن کردیت را کاملا" درک می کنم من به شما کاملا" حق می دهم.

اینکه می گوید شوهرتان داد و فریاد می کرد و در موقع دعوا هر عملی انجام می داد این یعنی فردی که از نظر عصبی و روحی بیمار است و نیاز مند درمان هر چقدر هم آدم خوبی باشد.

اینکه شما در شهری مثل برلین باشید و به جای استفاده از محیطی که خیلی ها آرزوی دیدنش را دارند به دعوا پرداختید تا آنجا که در خیابان های آن شهر گم شدی. می توانم احساس کنم در که در آن لحظه آن خیابان های زیبا و شیک برای شما چقدر بی محتوا بودند با اینکه بهترین جای دنیا بودیت اما با روحیه ای خراب ارزشی به اندازه کوچه های جنوب شهر تهران هم نداشت.

و تازه می فهمم که بیراهم نگفتن آنهایی که گفتن  رو پیشونی این دنیا نوشته. که هرجا دل خوشه، اونجا بهشته .

شما و همسرتان بعد از اینکه توانستی هتل را پیدا کنی این فرصت را به خود ندادیت که با گفتگو مشکلات تان را حل کنید.

شاید شما و همسرتان با تمام این امکانات و بودن در دل تمدن اروپایی روش گفتگو را نمی دانستید. ما هیچ وقت یاد نگرفتیم شنونده خوبی باشیم.

هرگز این فرصت را به خود ندادیت در محیطی آرام بدون هیجانات عصبی بدون داد و فریاد مشکلات تان را حل کنید.

آیا تا کنون از خود پرسیده اید ما چرا فریاد می زنیم ؟ چون تصور می کنیم طرف مقابل حرف ما را نمی شنود و تصور می کنیم با داد و فریاد حرفمان شنیده می شود و هر کسی بلند تر داد بزند حق با او است. در صورتی که در جهل باطلیم.

تا کنون می دانستی که ٩٠% قاتلین حرفه ای نیستند و بر اثر عصبانیت و ناراحتی مرتکب قتل شده اند . آنها هم انسانند. و پر از اشتباه.

به ما یاد ندادن آرام باشیم به ما یاد دادند اگر کسی فریاد زد ما هم فریاد بزنیم.

شاید شما که ترجیح دادیت جدا شوید بهترین کار ممکن را انجام دادیت. شما به خودتان  این فرصت را دادیت که یک بار دیگر در خط شروع باستید این فرصت بزرگی است.

شاید طلاق بد ترین قرار داد عالم باشد اما گاهی بهترین دارو و درمان است تا کنون می دانستی بهترین و موثر ترین دارو های دنیا تلخ ترین دارو ها هستند. 

سارا جان شاید زندگی برای ما نوعی شوکران باشد.

ما نا خواسته به مهمانی این دنیا دعوت شدیم و نا خواسته ازآن میرویم اما این فرصت را داریم که آنگونه که می خواهیم برقصیم.

 

/ 0 نظر / 2 بازدید